6.8 C
Skopje

Aktori i madh Çun Lajçi,në konak tek Atdhetari Anton Marku Junçaj

Artisti i kombit Çun Lajçi,në sajë të vizitës në Amerik,ku ishte i pranishem në mbrëmjen e 150 vjetorit të lindjes së At Gjergj Fishtës,dje ka qëndruar në një vizit shum speciale në Muzeun e Rapshës Së Hotit,në Michigan.
Muzeu Rapsha e Hotit në Michigan,është vepër të cilën e krijoi Atdhetari Anton Marku Junçaj,duke ruajtur me xhelozi dhe fanatizëm traditën kulturore e artistike të Malësisë.
Mbrëmja është shoqëruar me një darkë modeste dhe muzik e biseda të ndryshme nga të pranishmit.
https://www.facebook.com/albaniancommunitytv/posts/4619716188087938

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...