3.8 C
Skopje

Menduh Thaçi në ClickPlus tregon pse e mbështet BDI-në

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sonte në emisionin ClickPlus në TV21, bëri të ditur arsyet se pse po e mbështet BDI-në në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale. Thotë se derisa të veproj politikisht nuk do të lejojë që Ziadin Sela të fitojë zgjedhjet. “E përkrah BDI-në dhe në fushatë kam qenë konzistent në këto deklarime. Deri sa unë veproj politikisht me frymë nuk do të lejojë asnjëherë që Ziadini të fitojë zgjedhjet. Dhe kjo është duke ndodhur. E dyta pse e përkrah BDI-në është se nuk lejojë që fenomene si Bilall Kasami që katapultohet në politikë si kandidat i një partie të madhe maqedonase, sepse është deputet i LSDM-së, na paraqitet si vlerë e kandidaturës shqiptare në qytetin më të madh të shqiptarve”, tha në ClickPlus kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi.

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...