2.8 C
Skopje

Edhe sot nuk dha dorëheqje Ziadin Sela për humbjen e madhe

Kryetari i Aleancës Zialdin Sela edhe sot nuk dha dorëheqje edhe pse në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale me 17 Tetor morri vetëm 49 mijë vota karshi Bashkimit Demokratik për Integrim që morri mbi 125 mijë vota, shkruan opinionshqip.live

Edhe përkundër faktit që Sela pësoi debakël në rrethin e parë dhe nuk fitoi në asnjë komunë, ai vazhdon të qëndroj kryetar i partisë edhe pse tashmë përkrahësit e tij kanë nisur të kërkojnë përgjegjësi nga ai për humbjen.

Burimi: opinionshqip.live

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...