9.8 C
Skopje

Taravari fyen rëndë Ali Ahmetin (VIDEO)

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët dhe njëherësh kandidat për kryetar i Gostivarit nga radhët e VMRO-së, Aleancës dhe Alternativës, Arben Taravari sot gjatë një konference për shtyp ka fyer rëndë kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti duke thënë se ai ka probleme shëndetësore dhe që së shpejti do të duhet të dal në pension, shkuan tokasot.com

“Mendoj se Ali Ahmeti ka probleme reale shëndetësore dhe unë i uroj që së shpejti të ketë pension të këndshëm, shpresoj për një muaj-dy muaj ai do të shkoj atje ku duhet,” ka deklaruar Taravari.

Taravari krahas funksioneve që ka në politikë është dhe mjek dhe të paktën siç ai deklaron, një herë në javë vesh mantelin e bardh, kurse deklarata që ai sot ka bërë duke dhënë prognozë mjekësore në një konferencë për shtyp të partisë së tij politike, nuk i shkon për nder.

Burimi: tokasot.com

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...