6.8 C
Skopje

Qeveria me katër deputet plus, rritet shumica parlamentare

Ajo që jozyrtarisht u njoftua ditëve të kaluara, sot mori një konfirmim zyrtar?

Qeveria e udhëhequr nga LSDM-ja dhe Zoran Zaev do të marrin mbështetje nga katër deputetë të tjerë.

Nëse e gjithë kjo ishte në nivel të spekulimeve ditëve të kaluara, sot në vizitën zyrtare këtë e ka konfirmuar njeriu i parë i PDSH-së, Menduh Thaçi.

Thaçi në një paraqitje të ftuar në Televizionin Klan, në një bisedë vetëm ka konfirmuar gjithçka që ishte paralajmëruar më parë.

“Puna me Alternativën është marrë vesh, ata do të jenë pjesë e Qeverisë me 4 deputetët e tyre”, tha i bindur Thaçi.

Shikoni videon më poshtë:

https://www.facebook.com/watch/?v=272787234732988&t=0

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...