9.8 C
Skopje

BDI edhe më e fuqishme në Çair, aktivistë të ASH-AAA lëshojnë partinë

Pas fitores bindëse në Çair nga Bashkimi Demokratik për Integrim me diferencë prej 3.000 votash shumë aktivistë të ASH-AAA kanë lënë partinë e tyre për t’iu bashkuar BDI-së. Këto ditë e kanë konfirmuar shumë persona kalimin në BDI.

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa duket qartë se po i humbin edhe aktivistët dhe votuesit e tyre pas humbjeve të njëpasnjëshme në Çair e më gjerë. Situata në terren është shumë e qartë dhe nga BDI po punojnë edhe më tepër për ta thelluar rezultatin paraprak. Nga BDI Dega Çair kanë thënë se me 31 Tetor kërkojnë që të rritet numri i votuesve nga 13.000 në 16.000.

Në Çair në rrethin e parë kishte rreth 1.900 persona të cilët nuk e dhanë votën për ndonjërin nga kandidatët ndërsa në rrethin e dytë duke parë edhe rezultatet paraprake nga BDI thonë se shumica e tyre do të votojnë për BDI-në dhe kandidatin Visar Ganiu.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...