-6.2 C
Skopje

Qytetarët kërkojnë dorëheqjen e Ziadin Selës

Pas dështimit në zgjedhjet e 17 Tetorit anëtarët e ASH kërkojnë dorëheqjen e Ziadin Selës. Humbja e madhe në çdo cikël zgjedhor ka bërë që të revoltohen votuesit duke mos e dashur më për kryetar struganin.

Çdo përballje e Selës me Ali Ahmetin ka qenë e humbur dhe për këtë shkak kërkohet edhe dorëheqja e tij. Si kryetar i ardhshëm i partisë flitet se do të jetë Arben Taravari.

Kohëve të fundit koalicionet të cilat janë bërë nga ASH janë bërë me urdhër të Taravarit. Sela është lënë jashtë loje duke mos pasur fuqinë e mëhershme në parti.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...