-6.2 C
Skopje

Danella dhe Stevçe: Banorët e Sarajit janë dilerë të drogës (VIDEO)

Kandidati i subjektit politik GROM, Stevço Jakimovski që garon për pozitën e të parit të Karposhit në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale, mbrëmë në takimin që ka realizuar me banorët e Zhdanecit sëbashku me Danella Arsovskën, kandidaten e VMRO-së për Qytetin e Shkupit ka ofenduar qytetarët e Sarajit duke i quajtur dilerë të drogës dhe duke akuzuar se po jepen shuma parash që të blihen vota kundër tij dhe Arsovskës, shkruan a1on.mk

“Shumë më e madhe parash nga dilerë të drogës nga Saraji janë marrë sot për të blerë vota në Karposh dhe ato mjete janë bartur me vetura të policisë intervenuese.” – ka deklaruar mes tjerash Jakimovski.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...