-7.2 C
Skopje

VMRO-DPMNE falënderon Fatmir Limanin për fitoren në Kërçovë (VIDEO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një deklaratë ka falënderuar kandidatin e pavarur për kryetar të Kërçovës, Fatmir Limani për përkrahjen të cilën ai e ka shprehur hapur për kandidatin e VMRO-DPMNE-së, shkruan tokasot.com

Mickoski nuk ka nguruar t’i thur elozhe Fatmir Limanit duke thënë se e vlerëson atë pa masë.

Në 20 sekonda sa zgjat dhe kjo deklaratë e Mickosit, mund të vërehet urrejtja e tij patologjike ndaj shqiptarëve dhe syri i tij si i sheh ata! Ai në fund të deklaratës thjeshtë tha: E njoh Limanin, pasi ai ishte zëvendës i imi në ELEM, duke lënë për të kuptuar se shqiptarët janë të mirë vetëm si qytetar të rendit të dytë.

“I jam shumë mirënjohës për përkrahjen të cilën e mora nga kandidati i pavarur Fatmir Limani për Kërçovën. Fatmir Limani është një njeri me të cilin kam punuar, njeri i cili në ELEM ishte zëvendës i imi dhe një njeri të cilin e vlerësoj pa masë,” ka thënë Mickoski.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...