9.8 C
Skopje

KSHZ ia mer fitoren Bekim Pocestës? Nuk pranohet ankesa e koalicionit ASH-AAA (FOTO)

KSHZ sapo ka refuzuar ankesën e koalicionit ASH-AAA për përseritje të zgjedhjeve në një vendvotim, ku siç thonë nga ky koalicion, do të mund të vërtetohej fitorja e Bekim Pocestës në rrethin e parë zgjedhor.

“Proceverbali nuk është i nënshkruat nga Të gjithë komisionerët edhe pse ligji e kerkon këtë. Ankesa jonë u refuzua pa bazë”, thonë nga ky koalicion duke derguar edhe pjesët e ligjit që bazojnë kerkesen e tyre./Lideri.mk

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...