9.8 C
Skopje

Teuta Arifi dis Kasamit: Nëse do të ishit një ekonomist i mirë, do tju kishte punësuar Banka Botërore

Kandidatja e BDI-së për kreun e komunës së Tetovës, Teuta Arifi në debatin e sontëm me Bilall Kasamin ka theksuar se Kasami pushtetin dëshiron ta ketë si mënyrë për të bërë presion e jo për të zgjidhur sfidat e qytetarëve.

Ndërkohë që duke komentuar ekonominë në vend, Arifi i ka thënë Kasamit se sikur të ishte një ekonomist i mirë do të ishte punësuar në Bankën Botërore.

“Nëse do të ishit një ekonomist i mirë, do tju kishte punësuar Banka Botërore”, ka theksuar Arifi.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...