0.8 C
Skopje

LAJME A flirtoi gazetarja amerikane me Putinin, çfarë thotë eksperti i gjuhës së trupit

Një gazetare amerikane televizive e akuzuar nga Rusia për flirt me presidentin Vladimir Putin gjatë një interviste si një taktikë shpërqendrimi ka zgjuar vëmendjen te mediet e huaja.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, eksperti i gjuhës së trupit, Darren Stanton, që ka ushtruar profesionin për 15 vjet, tha se gazetarja e CNBC Hadley Gamble po përdorte taktika të shumta flirti ndaj 69-vjeçarit Putin kur ata u takuan javën e kaluar në një konferencë energjie në Moskë.

Kjo vjen pasi prezantuesi i lajmeve në Rusi, Vladimir Solovyov tregoi pamjet midis takimit të Gamble dhe Putin në shfaqjen e tij javore të lajmeve, duke sugjeruar se ajo kishte “pozicionuar veten si një objekt seksi”.

Stanton, tha se nga 10 shenjat klasike të flirtit – ai ishte në gjendje të identifikonte ‘shatë ose tetë’ që shfaqeshin nga Gamble.

Shenjat përfshinin si mënyra kur ‘luante me flokët’, kur luante me këpucët e saj, ‘gjestet lundruese’ me këmbët që qarkullojnë në ajër, të cilat tha se janë shenjë e lumturisë së vërtetë se sa të shtirur.

Por, ai shtoi se nuk ishte e qartë nga pamjet nëse kjo ishte pjesë e një taktike të përpunuar të shpërqendrimit apo thjesht gjithçka ishte e natyrshme.

Eksperti i gjuhës së trupit vuri në dukje se Putini nuk po vepronte në të njëjtën mënyrë – duke sugjeruar se përpjekjet e Gamble për të flirtuar kishin pak efekt tek ai.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...