9.8 C
Skopje

Osmani: Ishte njëra nga fitoret më të mëdha të BDI-së, do fitojmë edhe në raundin e dytë

I pari i diplomacisë, Bujar Osmani mëngjesin e sotëm, në intervistë për “Utrinski brifing” ka folur për zgjedhjet e fundit dhe sfidat e vendit pas Raportit të KE-së. Osmani ka theksuar se BDI ka arritur rezultat të suksesshëm.

“Kemi 123 mijë vota. BDI tregon një stabilitet në raport me zgjedhjet. Kemi tri Komuna ku kemi fituar me diferencë bindëse. Njëra nga fitoret më të mëdha të BDI-së, potencoi Osmani.

Për sfidën e raundit të dytë, Osmani:

“Në Tetovë kemi dy profile të ndryshme të kandidatëve dhe këtu, Arifi dallon shumë nga kundërkandidati. Në Çair pres që të përsëritet rezultati i raundit të parë. Haraçina, i kthehet BDI-së aty ku e ka vendin. Aty kemi një kandidatë të dëshmuar tashmë, i cili ka qenë drejtor i suksesshëm”.

Osmani në intervistën e tij ka folur edhe për Raportin e KE-së. Sipas tij, Raporti do të theksojë Regjistrimin e suksesshëm, si dhe mbajtjen e suksesshme e raundit të parë të zgjedhjeve.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...