2.8 C
Skopje

Grubi: Shënuam fitore spektakolare, si ajo e vitit 2014

Bashkimi Demokratik për Integrim në këto zgjedhje lokale ka shënuar një rezultat historik edhe në nivel të qytetit të Shkupit.

Me 26343 vota për këshullin e qytetit të Shkupit e bën forcë të tretë, pa të cilën vështirë se do të mund të krijohet shumicë në këshill.Bartësi i listës për këshilltarë Ardijan Muça dëshmoi se uniteti puna dhe përkushtimi janë një ndër arsyet kryesore se populli din të vëerësojë kuadrin cilësor.

Shifrat e arritura në këto zgjedhje për këshillin e qytetit janë tregues se nëse shqiptarët bashkohen, pa votën dhe pa pëlqimin e tyre nuk mund të bëhet asnjë projekt.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...