0.8 C
Skopje

Ganiu: Investimet nuk do të ndalen në Çair edhe këtë mandat

Në emisionin “200” në Alsat M, Visar Ganiu ka spjeguar se bashkëpunimi me qytetin e Shkupit nuk do të ndalet dhe se investimet nuk do të mungojnë në Çair pa marrë parasysh se kush e fiton qytetin e Shkupit.

“Nuk kam dyshim se Shilegov do të fitoj në qytetin e Shkupit por edhe nëse humb atëherë për ne nuk është shumë me rëndësi për shkak se ne 60% të taksave tona si qytetarë i japim për qytetin e Shkupit dhe se është më se e nevojshme që të investohet në Çair”.

Gjithashtu Ganiu potencoi se edhe më vonë do të investohet në Çair për të mirën e qytetarëve dhe se shumë investime janë kryer deri më tani.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...