6.8 C
Skopje

Aziri në Click Plus: Qytetari tregoi se Vullnet Murseli nuk ishte zgjedhja jonë e duhur

Nënkryetari i partisë opozitare ASH në emisionin debativ Click Plus ka folur rreth kandidaturës së Vullnet Murselit në Tetovë nga radhët e ASH-s. Aziri u shpreh se kandidaturën e Murselit e ka vendosur dega e Tetovës dhe se nuk ka pasur mos-pajtueshmëri në parti, por këtë më së miri e tregoi vota e sovranit duke treguar se kandidatura e Murselit nuk ishte e duhura.

Nga ana tjetër Arbër Ademi tha: “Ju falenderoj për sinqeritetin që treguat dhe e vërtetuat atë që e thash edhe unë. Vullnet Murseli në Tetovë ishte lëshim i Aleancës në Tetovë dhe ju z.Aziri e konfirmuat këtë kandidaturë të z.Murseli”.

Aziri u shpreh se konfirmimi nuk vjen nga ana ime por nga ana e qytetarit i cili me votën e tij e dënoi Aleancën për këtë kandidaturë dhe dështim në Tetovë.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...