-6.2 C
Skopje

Aziri i dëshpëruar nga humbja, nuk e pranon fitoren e Teutës në Tetovë

Elmi Aziri në emisionin Click Plus në TV21 nuk ka pranuar humbjen e thellë në Tetovë por edhe përskaj kësaj ende aludon se Teuta Arifi i ka humbur zgjedhjet. Duhet rikujtuar se Teuta Arifi ishte e para në Tetovë dhe pas saj u rreshtua Bilall Kasami i Lëvizjes Besa ndërsa i treti kandidati i ASH-s, Vullnet Murseli.

Arbër Ademi ka demantuar këtë lajm duke mos lënë vend për dyshime dhe është shprehur: “Zotëri Aziri ne nuk mund ta qesim dikë tjetër në Tetovë për t’ua bërë qejfin juve. Ne me Teutën kemi dalë fitues në Tetovë dhe po shkojmë si fitues në rrethin e dytë. Ua bëj me dije se jeni t’kurrë ndjeshem për shkak se ju nuk jeni në dijeni për situatën në terren”.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...