3.8 C
Skopje

Zaev paralajmëron, rritja e çmimeve mund të importohet edhe në Maqedoni!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në Samitin “Ekonomist” duke folur për rritjen ekonomike që parashihet të shënohet deri në fund të këtij viti, shtoi se edhe përskaj parashikimeve për rritje, gjithçka mund të ndryshojë në ekonomi.

“Kohën e fundit ekonomitë botërore i kapi frika nga inflacioni që janë rezultat i zhvendosjes së strukturave në periudhën pas-Kovid por edhe çmimi i lartë i energjisë elektrike. Lëvizje të tilla mund të importohen edhe në Maqedoninë e Veriut dhe në cilindo shtet, ashtu jemi treg i hapur”, tha Zaev, transmeton TV21.

Siguroi se shteti ka plan se si më lehtë qytetarët të përballojnë çmimet “shok”

TË FUNDIT

Bilalli pas humbjes në rrethin e parë, hedh akuza për blerje votash

Në emisionin Programi 200 në Alsat M ku të ftuar ishin Teuta Arifi dhe Bilall Kasami, u ashpërsua kandidati i Lëvizjes Besa duke i...

Teuta Arifi në “200: Jostabilitetin e tij politik dhe prapavijat Kasami i ka dëshmuar me kohë

Kandidatja e BDI-së për komunën  e Tetovës në debatin për fushatën zgjedhor në emisionin 200 ka theksuar se ka punuar fort me pushetin për...

Bilall Kasami shfaqet shumë i mllefosur, thekson se ua dëshiron të keqen tetovarëve

Sonte në Alsat M më saktësisht në Programin 200 ishin të pranishëm kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi dhe kryetari i L. BESA, Bilall Kasami. Kasami...

Menduh Thaçi: Koalicioni tregoi rezultat të mirë në këto zgjedhje, mbi 100 mijë vota kundër opozitës

Sonte në revistën debativ “Click Plus” në TV21, i ftuar është kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi. Ai thotë se koalicioni ka treguar rezultat të...

Kasami shuplakë qytetarëve: Çdo i dyti në Tetovë ndërton pa leje

Sonte në Alsat M në programin 200 ku të ftuar ishin Teuta Arifi dhe kandidati për kryetar të Tetovës Bilall Kasami, ky i fundit...