9.8 C
Skopje

Gjithë kreu i BDI-së ngrihet në këmbë për Arbëresha Vlashin (Foto)

Arbëresha Vlashi është ylli i Bashkimit Demokratik për Integrim e më shumë e komunës së Strugës pasi qyteti buzë Drinit të Zi ka nderin që ta votojë si bartëse e listës së kandidatëve për këshilltar nga radhët e BDI-së.

Gjatë tubimit të BDI-së mbrëmë në qytetin e Strugës ku është rikandidur Ramiz Merko për kryetar komune, ylli i mbrëmjes ishte pikërisht Arbëresha Vlashi, bartësja e listës së kandidatëve për këshilltar nga rradhët e BDI-së në komunën e Strugës.

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetin dhe e gjithë udhëheqësia e saj janë ngritur në këmbë dhe kanë respektuar në masë të madhe Arbëreshën gjatë fjalimit të saj.

Arbëresha Vlashi, edhe pse me aftësi të kufizuara është një figurë dhe personalitet i njohur në qytetin e Strugës, ajo me profesion është ekonomiste e diplomuar, ku në mënyrë aktive ka qënë një zë i çmuar në aktivitetet e Organizatave joqeveritare në mbarë vendin.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...