0.8 C
Skopje

SKANDAL: Qerim Mamuti i koalicionit ASH-AAA e akuzon rininë e Sarajiti se merret me lëndë narkotike (VIDEO)

Skandalet e kandidatëve për kryetarë të komunave nga koalicioni Alenca për shqiptarët dhe Alternativa nuk kanë të ndalur.

Margaritarëve të skandaleve opozitarë u është bashkangjitur edhe kandidati për kryetar komune në Saraj nga ky koalicion Qerim Mamuti gjatë një debati rëndë ka ofenduar rininë e Sarajit duke i quajtur trafikantë droge.Mamuti mes tjerash la thënë:“Rinia merren me lëndë narkotike”Por i menjëhershëm ka qenë reagimi i kandidatit të Bashkimit Demokratik për Integrim Blerim Bexheti i cili ka kundërshtuar Mamutin duke thënë se rinia e Sarajit është e shkëlqyshme.“Rinia e Sarajit është e shkëlqyeshme dhe jorastësisht komuna e Sarajit ka ndarë dhe i ka shtuar në mënyrë shumë të madhe mjetet për përkrahje të aktiviteteve sportive, kulturore, krijuesve letrarë, punimeve shkencore dhe për krejt këtë është shumë meritor dhe unë krenohem me rinini e Sarajit “ ka thënë BexhetiKandidati i Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës në Saraj Qerim Mamuti haron se pikërisht nga kjo rini që po i quan narko dilerë po kërkon vota, por rinia e Sarajit Mamuti do ti përgjigjet me 17 tetor duke i treguar gabimin që ka bërë me ofendimin ndaj tyre.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...