9.8 C
Skopje

Në spitalin e Tetovës për herë të parë është kryer operacion torakal

Ekipi i kirurgëve torakal pranë Klinikës së Tetovës javën e kaluar për herë të parë realizoi operacion torakal te një pacient me problematikë kronike të mushkërive. Bëhet fjalë për operacion i cili bëhet vetëm nga brinja e dytë e pjesës së krahërorit me ndihmën e video sistemit me kamera.

“Ekipi i kirurgjisë torakale nga Tetova, me sukses e kreu operacionin e parë të mushkërive te pacienti me problematikë kronike, ku ekzistonte indikacion për operacion. Intervenimi ishte kryer përmes prerjes kirurgjikale prej pesë centimetra, ndërsa pacienti ishte lëshuar në shërim shtëpiak pas tre ditëve në gjendje të mirë shëndetësore”, informojnë nga klinika e Tetovës.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...