-6.2 C
Skopje

Grubi: Erkan Arifi është jo vetëm i Likovës por i gjithë shqiptarëve

Nëse keni ndjek mbrëmë fjalimin tim gjatë tubimit në komunën e Sarajit ku shfaqa dilemën se pse duhet të ketë atje zgjedhje, atëherë sonte lirshëm mund të them para jush: Pse duhet në Likovë të kemi zgjedhje pasi që këtu realisht jo që nuk ka kundër kandidat, për këtu ka vetëm zgjidhje, e zgjidhja emrin e ka Erkan Arifi. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi para të pranishmëve gjatë tubimit të Bashkimit Demokratik për Integrim në komunën e Likovës ku u prezantua kandidati për kryetar komune, z. Erkan Arifi dhe lista e këshilltarëve, informon GAZETA.MK

“Nuk ka zgjedhje lokale në komunën e Likovës, këtu ka vetëm zgjidhje, e zgjidhja të dashur vëllezër e motra e ka vetëm një emër, Erkan Arivi. Erkan Arifit i qëndrojnë prapa të gjithë, si fishek karikatori siç do të thoshte e Ali Ahmeti, e gjithë Qeveria, i gjithë parlamenti, e gjithë BDI-ja, prandaj ata SUN RIN ME NEVE, se ne e kemi Erkan Arifin,” ka deklaruar Grubi.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...