3.8 C
Skopje

Ali Ahmeti nga Likova: Zhvillimi i Likovës vazhdon me Erkan Arifin, rretho numrin 3

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vazhduar fushatën parazgjedhore nëLikovë duke prezantuar kandidatin për kryetar të kësaj komune ErkanArifi, listën e kandidatëve për këshilltarë të kryesuar nga ZekirjaShaini, si dhe programin zgjedhor që është përbetimi i tyre përndryshimin dhe zhvillimin në Likovë.AdvertisementsBanorëve të Likovës iu drejtuan kryetari i Bashkimit Demokratik përIntegrim Ali Ahmeti, Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi si dhekandidati për kryetar komune Erkan Arifi.Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në fjalimin e tij ka shprehur përkrahjenmaksimale ndaj kandidaturës së Erkan Arifit duke e vlerësuar lartë punëne tij tashmë të dëshmuar me ardhjen në krye të komunës duke thënë seështë njëri nga kryetarët që ka realizuar më së shumti projekte nëLikovë.“Gjithmonë ne ia kemi dal, sepse ka vendos populli dhe popullit duhett’i prijshë, popullit duhet ti ofrosh alternativë dhe platform, nuk ekemi pasur lehtë sidomos 12 vitet e para sepse duhej të realizohençështje të rëndësishme që nga Universiteti deri tek simbolet kombëtare.Me infrastrukturë tërësisht komunat të anashkaluara, sigurisht që mëkujtohet se sa debatin e kemi bërë në fshatrat e Karadakut. Tash, dolemme Agjendën e gjelbër, me agjendën e kohës europiane, moderne por edheqë përmirëson mënyrën e jetesës. Kapitulli 24 për anëtarësim në BE ështënjë nga më të ndërlikuarit, sepse jeta e njerëzve varet se si eorganizon ambientin. Për këto vite kemi investuar në kuadro dhe unë jamkrenar që këto investime janë vërtetë të dëshmuara me punën e tyre nëgjitha nivelet”, tha në fjalën e tij kryetari i BDI-së Ali Ahmeti.Zëvendëskryeministri i parë Grubi në fjalimin e tij tha se komuna eLikovës është ndër të parat me realizimin e projekteve.“Nuk ka zgjedhje në komunë të Likovës, këtu ka vetëm zgjidhje dhezgjidhja të dashur e ka vetëm një emër, ai është Erkan Arifi, sepse egjithë Qeveria e gjithë Parlamenti i qëndron prapa programit të tij dukee mbështetur. Që nga fillimi i kësaj qeverisje komuna e Likovës nuk kafshat që nuk punohet, nuk ka projekt që është dorëzuar e nuk është nërealizim e sipër, çdo premtim i Erkanit i qëndrojmë prapa deri nëpërfundim të mandatit. Fjalët që thanë bashkëvendasit janë vlerësim më imirë sepse institucionet tjera nuk mund të drejtohen nga njerëzjoprofesionist. Është kryetar i komunës me më së shumti projekte tërealizuara prandaj edhe kërkohet mbështetja për të”, tha Grubi.Erkan Arifi, kandidat i BDI-së për kryetar të komunës së Likovës paraqytetarëve ka thënë se gjatë këtij mandati kanë punuar shumë e me atëintensitet do të vazhdojnë edhe më tej.“Ne nuk kemi dalluar qytetarët por në secilën kohë jemi munduar tëshërbejmë të gjithë, nuk ka pasur ditë që nuk kemi takuar qytetarët përhallet dhe brengat. Në bashkëpunim me Qeverinë kemi realizuar shumëprojekte infrastrukturore. Në qoftë se punojmë bashkërisht fitorja nukdo të mungojë, andaj apeloj tek të gjithë ju që të dalim masovikishtditën e zgjedhjeve dhe të rrethojmë numrin 3. Të bëjmë një fushatë tëkulturuar dhe të gjithë ata që ngadhnjejnë atë do e fitojnë”, ka thënëkështu kandidati i BDI-së për komunën e Likovës, Erkan Arifi.Bashkimi Demokratik për Integrim do të vazhdojë nesër fushatën zgjedhorenë komunën e Çairit, ku do të prezantojë kandidatin për kryetar komuneVisar Ganiu dhe listën e kandidatëve për këshilltarë me bartëse listeSermine Purini.

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...