9.8 C
Skopje

Qeveria sot mban mbledhje

Qeveria sot përmes lidhjes video-konferenciere do ta mbajë mbledhjen e 110-të tematike, në të cilën do të shqyrtohen informacionet për negociatat e bëra për harmonizimin e Deklaratës së përbashkët për rrjedhë të lirë të të dhënave në rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe të Deklaratës së përbashkët ndërvepruese për Ballkanin Perëndimor.

Siç informojnë nga pres-shërbimi, dy informacionet janë operacionalizim për fillimin e aktiviteteve dhe iniciativave të vendeve të Ballkanit drejtë bashkëpunimit të përforcuar rajonal për mbështetje të integrimit digjital, shkëmbim të informacioneve në mënyrë të hapur, ndërveprues dhe të sigurt, me përqendrim drejtë rrjedhës së lirë të të dhënave.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...