9.8 C
Skopje

Vazhdojnë punimet në “Momin Potok”, Shkupi po ndryshon

Po vazhdojnë punimet te kryqezimi “Momin Potok”, me saktesisht te pjesa që lidhë rrugën e plastikave dhe rrugen kryesore ne lagjen Vizbeg.

Ky kryqëzim dhe kjo pjesë e qytetit njihet me ngulfatjen e dukshme në aspekt të komunikacionit por dhe për pasigurinë që kjo rrugë u ofron këmbësorëve dhe çiklistëve që përdorin këtë rrugë.

Këtu qarkullojnë përafërshisht nga 25.000 deri në 30.000 automjete në ditë, dhe kjo rrugë lidhë plot pesë komuna. Atë të Çairit, Karposhit, Butelit, Qendres dhe Shuto Orizares.

Kjo vetëm tregon peshë të veçantë që do të jep rregullimi i kësaj pjese të qytetit, sidomos duke marre parasysh faktin se kjo do të mundëson zhvillimin e qytetit në pjesën Vriore të tij, pjesë kjo që me vite është lënë pas dore dhe nevoja për projekte të tilla është më se e nevojshme.

Shkupi po ndryshon, si në njërën ashtu edhe në tjetrën anë.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...