-6.2 C
Skopje

Nuk mund të jesh i “pastër” siç thotë Sela, përderisa je në koalicion me VMRO-në

Njeriu i humbjeve serike , madje edhe i qytetit të tij para katër vitesh ,duke qenë edhe atë në pushtet qendrorë, doli në sheshin e madh të Tetovës dhe foli për ” pastërtinë”, për votën e ” pastër” si uji i Sharrit.

Doli dhe foli në emër të shqiptarëve por nuk u tha këtyre të fundit se prapa skenave të politikës , aty ku bëhen pazare për qëllime pushteti, nuk u tregoi pra se ka një koalicion me partinë që i krijoi gjithë këto papastërti ndër vite, pra me VMRO-në antishqiptare.

Ziadin Sela që të vetmin qëllim e arriti kur partinë nga humnera e dërgoi përmes eliminimit politik të cdo kundërshtari që e morri me vete dhe pastaj e largoi, të del parti e dytë.Sela nuk u tregoi tetovarëve se të jesh patriot i madh shqiptarë nuk shkon bashkë që të qëndrosh gatitu para himnit maqedonas të VMRO-së.

Ai i quan figura të pastrat vetëm të tijët , s’ka lidhje se ata kanë harruar kur kanë hyrë në politikë herë me koalicion majtas e herë dhjathtas, shumë prej të cilëve dikur të perënduar politikisht dhe sot prapë kanë gjetur mënyrën të jenë po në politikë.Sela nuk u tregoi tetovarëve se cfarë do të thotë mos pyesësh organet partiake kur zgjedh një kandidat pa pyetur askënd.

Sela nuk u tregoi tetovarëve se është një i huaj që ka humbur në qytetin e tij dhe kërkon fitoret në territore të huaja ,aty ku mbase edhe nuk të njohin .
Sela erdhi në Tetovë dhe foli në emër të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut , për përcarjet , por pa u treguar se ai është njëri ndër ta.Ai është poashtu një përcarës i madh.
Erdhi u tregoi për pastërtinë por nuk tregoi se a është e pastër të bësh koalicion me VMRO-në?!

“Ne jemi të pastër në këtë fushatë me këtë moto të pastër me qëllime të pastra dhe me figura të pastra, për të arritur vetëm fitore të pastra, në emër të shqiptarëve këtu në Maqedoninë e Veriut ” u shpreh njeriu i opozitës. Po të dëgjonte këtë rrëfim të Ziadin Selës një i largët që nuk i njeh rrethanat politike në këtë shtet , do besonte në këto broçkulla , por ata që e dijnë saktë , të qenurit në koalicion me një parti maqedonase është vetëm një mashtrim i hapur dhe njerëzve nuk ua hedh më me këto fjalime të shekullit të kaluar.

Koment: TetovaSot

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...