2.8 C
Skopje

Bekim Sali merr bekimin e “pobratimit” Vllatko Gjorçev

Kandidati i koalicionit Alternativa – ASH për Komunën e Çairit, Bekim Sali mbrëmjen e së martës ka marrë pjesë në tubimin VMRO-DPMNE-së në Çair, me çrast në rrjetet sociale është shfaqur i buzëqeshur në përqafim të ish-deputetit dhe zyrtarit të lartë të kësaj partie Vllatko Gjorçev, shkruan tokasot.com

“Mbështetje për Bekim Sali nga Alternativa-ASH. Së bashku në takimin tonë në Çair”, ka shkruar Gjorçev në mbishkrimin e fotografisë që e ka shpërndarë në rrjetin social “Facebook”.

Po kush është Vllatko Gjorçevi, “pobratimi” i Bekim Sali?

Vllatko Gjorçev për opinionin shqiptar njihet se karrierën politike e ka ndërtuar kryesisht duke shfaqur hapur qëndrimet e tij anti-shqiptare. Ai u bë i njohur që në vitin 1997 kur protestonte se bashku me kolegët e tij studentë kundër paraleleve shqipe. Thënia më e shpeshtë që ai e përsërite në atë kohë ishte “gasni komori za shiptarite” (dhoma gazi për shqiptarët).

Burimi: tokasot.com

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...