3.8 C
Skopje

VMRO DPMNE: Taravari është i paaftë

Paaftësia e Taravarit po bëhet gjithnjë e më e dukshme. Edhe përkundër përpjekjeve që të mbulonte paaftësinë e tij, megjithatë ajo doli në dritë, thonë nga VMRO-DPMNE, shkruante netpress.com.mk gjatë vitit 2017 kur Taravari ishte ministër i Shëndetësisë, përcjell opinionshqip.live

– Taravari nuk u përpoq të siguronte reagensë për diagnostikimin e sëmundjes, as nuk siguroi karantinë. Taravari vetëm mbrojti që ky lajm të mos arrijë tek publiku maqedonas, pa u kujdesur për të mirën e qytetarëve. Përmes video mesazheve, ministri Taravari pranoi se pacientët nuk vdiqën nga një sëmundje e tillë, tha partia në një deklaratë.

Taravari, siç thonë nga VMRO-DPMNE, pranoi të gjithë neglizhencën, paaftësinë dhe injorancën se si të merren me një kërcënim serioz shëndetësor për qytetarët në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Paaftësia dhe papërgjegjshmëria e Taravarit u pa dhe u ndje nga qytetarët në shpinë. Le të ndalojë Taravari të bëjë strategji PR dhe të dërgojë urime nga hotelet luksoze në Amerikë dhe të fillojë punën. Dhe si Ministër i Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e kësaj sëmundjeje ngjitëse në Gostivar dhe Gostivar.

BURIMI ORIGJINAL: netpress.com.mk

TË FUNDIT

Bilalli pas humbjes në rrethin e parë, hedh akuza për blerje votash

Në emisionin Programi 200 në Alsat M ku të ftuar ishin Teuta Arifi dhe Bilall Kasami, u ashpërsua kandidati i Lëvizjes Besa duke i...

Teuta Arifi në “200: Jostabilitetin e tij politik dhe prapavijat Kasami i ka dëshmuar me kohë

Kandidatja e BDI-së për komunën  e Tetovës në debatin për fushatën zgjedhor në emisionin 200 ka theksuar se ka punuar fort me pushetin për...

Bilall Kasami shfaqet shumë i mllefosur, thekson se ua dëshiron të keqen tetovarëve

Sonte në Alsat M më saktësisht në Programin 200 ishin të pranishëm kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi dhe kryetari i L. BESA, Bilall Kasami. Kasami...

Menduh Thaçi: Koalicioni tregoi rezultat të mirë në këto zgjedhje, mbi 100 mijë vota kundër opozitës

Sonte në revistën debativ “Click Plus” në TV21, i ftuar është kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi. Ai thotë se koalicioni ka treguar rezultat të...

Kasami shuplakë qytetarëve: Çdo i dyti në Tetovë ndërton pa leje

Sonte në Alsat M në programin 200 ku të ftuar ishin Teuta Arifi dhe kandidati për kryetar të Tetovës Bilall Kasami, ky i fundit...