9.8 C
Skopje

Danela Arsovska refuzon të përballet me Shilegovin dhe kandidatët e tjerë në studion e “Makfax” dhe “A1on”

Kandidatja e pavarur për kryetare të Qytetit të Shkupit, e mbështetur nga VMRO-DPMNE, Danela Arsovska nuk pranoi të marrë pjesë në një debat në “Makfax” dhe “A1on” me kandidatët e tjerë për kryetar të Qytetit të Shkupit.

Edhe pse është e drejtë e çdo kandidati se si do të sillet gjatë fushatës dhe zgjedhja se ku do të kandidojë, është ende e qartë se Arsovska për momentin shmang konfrontimin e drejtpërdrejtë me kandidatët e tjerë, veçanërisht me kryetarin aktual.

Nesër, në debatin në studion e “Makfax” dhe “A1on”, kandidatët për kryetarë të Qytetit të Shkupit do të përballen me njëri -tjetrin. Të gjithë kandidatët e ftuar pranuan pjesëmarrjen, përveç Danela Arsovska, dhe fillimisht pranuan, dhe më pas kandidati i mbështetur nga e majta u tërhoq.

Ekipi i Arsovska refuzoi ftesën me shpjegimin se ajo është e zënë me detyrimet e dakorduara më parë në fushatë.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...