9.8 C
Skopje

SKANDAL / Taravari bashkë me Mickoskin “gaditu” himnit të RMV-së dhe VMRO-DPMNE-së

VMRO-DPMNE sot ka prezantuar listën e saj për këshilltarë në komunën e Gostivarit si dhe ka ftuar votuesit e saj që të votojnë për Arben Taravarin. Ky i fundit ishte prezent në këtë tubim ku në asnjë moment nuk u respektua gjuha shqipe e aq më pak vlera e votuesit shqiptar, shkruan opinionshqip.live

 

Në fillim të këtij tubimi u intonua himni i Maqedonisë së Veriut dhe sekretari i Aleancës, siç e quan VMRO-DPMNE, pa prapashtesën e Shqiptarëve, Arben Taravari bashkë me partnerin e tij të koalicionit Hristijan Mickoski u ngritën “gaditu”!

 

Përkujtojmë Taravarin se kryetari i tij, Ziadin Sela para disa kohësh në një emision në TV21 ka deklaruar se ai “deri sa nuk është pyetur kur u është servuar himni dhe flamuri në kushtetutën e vitit 1991 dhe shqiptarët nuk janë pyetur aspak, ai ASNJËHERË nuk do të respektoj atë himn apo atë flamur.”

 

BURIMI: opinionshqip.live

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...