9.8 C
Skopje

Përçahet dega e ASH në Tetovë, dorëhiqet Visar Saiti: Krerët e kësaj partie sillen si diktator

Kryetari i deritanishëm i degës së Aleancës për shqiptarët në Gam Gam Tetovë, Visar Saiti ka dhënë dorëheqje dhe arsyet e kësaj dorëheqje i thekson në një status të publikuar në facebook, përcjellë opinionshqip.live

“Me shkas .. Dorëheqjen nga posti kryetar i nëndegës Gam Gam Aleanca për Shqiptarë dega Tetovë e kam deponuar gati 3 javë më parë dhe e bëra të qartë se unë jam jashtë politikës”, ka shkruar kështu Saiti.

Sipas tij, nga ajo që shkruan dhe sqaron në statusin e tij, në ASH krerët e kësaj partie kanë pasur sjellje diktatori.

“Mos marveshjet i kam shprehur haptas edhe në takimet në degë , mu më ngelë tju uroj sukses pasi që e rahatuan veten në listën për këshilltarë komplet udhëheqësia e degës dhe nuk e kam në mend të kthehem në ujrat politike si dhe për fund, dallimi midis demokracisë dhe diktaturës është se në demokraci fillimisht votoni dhe pastaj merrni urdhra, në diktaturë, nuk është e nevojshme të humbni kohën duke votuar”, shkruan më tej Saiti.

BURIMI: opinionshqip.live

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...