6.8 C
Skopje

Ibrahimi: Unë haraçinasve do u qëndroj afër për çdo problem

Sonte në emisionin Rruga Drejt në Alsat-M ishin të ftuar Ridvan Ibrahimi nga BDI dhe Naim Sinani nga ASH-AAA-VMRO.

„Ne si haraçinas kemi shumë punë për të bërë së bashku. Unë u premtoj haraçinasve se do u qëndroj afër për çdo problem që e kanë dhe do të mundohem për t’ia zgjidhur hallin bashkëvendasve“, ka thënë Ibrahimi.

„Ne do të punojmë edhe në rregullimin e çdo lagjeje dhe çdo rrugice. Ne kemi plan konkret që lidh Shkupin dhe Likovën dhe në atë pjesë do ta emërtojmë edhe një bulevard. Ky bulevard do të jetë nga të dyja anët me ndriçim, pa probleme infrastrukturore, me gjelbrim dhe me trotuare efikase“, është shprehur Ibrahimi.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...