6.8 C
Skopje

Duka takohet me shoqatat joqeveritare

“Takim shumë i frytshëm me shoqatat joqeveritare, përfaqësuesit e klubeve sportive dhe aktiviteteve kulturore gjatë ditës së djeshme” është shprehur Duka.

Në një atmosfere shumë konstruktive u bisedua për bashkëpunimet e shumta mes Komunës së Dibrës dhe shoqatave e klubeve gjatë këtyre dy viteve, përkrahjen e madhe që ju kemi dhënë në çdo aktivitet të tyre duke mos kthyer duarbosh asnjë kërkesë.

U zotuam se ky bashkëpumim në mandatin e ardhshëm do jetë akoma më i madh dhe më produktiv duke nxitur akoma më shumë të gjitha aktivitetet sportive, kulturore dhe punën e organizatave joqeveritare.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...