0.8 C
Skopje

Aruçi: Ju falënderoj për besimin tuaj

Në konventën promovese në Gostivar, bartësi i listës nga Iniciativa qytetare Gostivari që dua dhe dega e Bashkimit Demokratik për Integrim ë Gostivari, z. Afrim Aruçi.

“Si bartës liste, ndjehem krenar pasi kryesoj një listë me plotë kuadro të dëshmuara, profesionale dhe mbi të gjitha figura të reja që iu bashkëngjiten familjes së madhe të BDI.Gostivari është qytet i vogël dhe të gjithë ne njihemi mes veti, për atë nuk do tu marrë kohë të flas për veten time apo kandidatët e tjerë për këshilltarë komunal”, tha Aruçi.

Ju faleminderit edhe njëherë, tha ai, që ndatë kohë të vijni këtu dhe të njoftoheni me listën për Këshilltarë komunal dhe kandidatit për Kryetar komune nga radhët e BDI dhe Iniciativës qytetare për Gostivarin që duam.

“Ju faleminderit për besimin dhe mirë u takofshim në ditët e tjera të fushatës”, tha Aruçi.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...