0.8 C
Skopje

23 vjeçarja nga Velesi në paraburgim prej 30 ditëve

Prokuroria themelore publike në Veles solli Urdhër për zbatim të procedurës hetimore ndaj vajzës 23-vjeçare nga Velesi për vepër të kryer penale – Vrasje, kumtuan nga PTHP Veles.

Më 29 shtator, siç informojnë nga prokuroria e Velesit në orët e hershme të mëngjesit, në shtëpinë në të cilën ka jetuar, e dyshuara gjatë kryerjes së dhunës familjare ka privuar nga jeta burrin 40-vjeçar me të cilin ka jetuar në lidhje jashtëmartesore.

“Pas zënkës verbale dhe fizike mes tyre, ai e kapi për qafe me qëllimin që ta mbysë, kështu që e dyshuara me thikë i shkaktoi plagë nëm pjesën e majtë të kraharorit, që rezultoi me vdekje”, sqarojnë nga PTHP Veles.

Duke i pasur parasysh llojin, peshën e veprës penale dhe dënimin e kanosur, duke supozuar se e dyshuara mund të ikë apo t’i shkatërrojë dhe fshehë gjurmët nga vepra penale, prokurori kompetent publik në Gjykatën themelore Veles parashtroi propozim për caktim të masës së paraburgimit për sigurim të pranisë së saj gjatë procedurës.

Gjykatësi i procedurës paraprake e pranoi propozimin e prokurorit dhe të dyshuarës i caktoi paraburgim prej 30 ditëve.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...