0.8 C
Skopje

Taravarin e gënjej turma, feston fitoren para kohe

Si shumë politikanë humbës edhe Taravari ra në grackën e” turmës ”.

Ajo pamje ka gënjyer shumë parti deri tani që në sheshin e ”madh të lavdisë” kanë festuar fitoret para kohe.

Por çuditërisht me kalimin e ditëve, orëve dhe me afrimin e ditës së zgjedhjeve ata njerëz se ku shkojnë një zot e di dhe më pas nga ekzaltimi duke parë ”turmën” nisin justifikimet për zgjedhje të vjedhura, jo demokratike vetëm për ti ikur përgjegjësisë personale, politike rrethuar nga një grusht njerëzish që kanë harruar kur kanë hyrë në politikë dhe sa numërojnë humbje , nuk u kujtohet të ikin.

Taravari e pa turmën si shumë paraardhës të tij politik por edhe ai u josh nga fitorja para kohe duke dhënë një deklaratë pompoze: Fitoi populli.

Por ato sheshe më parë i kanë mbushur trefish më shumë edhe parti tjera , por në mbrëmjen e së dielës kur përfundonte procesi zgjedhorë dhe niste numërimi i votave, tjetër këngë këndohej për fituesit e vërtetë dhe tjetër moment zemërvrarë ishte për ata votues opozitarë që u mbylleshin horizontet sepse ishin mashtruar nga propaganda e liderëve të tyre.

Taravari në sheshin e ndërtuar nga BDI-ja, e atij sheshi heroi të madh shqiptar nuk mësoi një gjë , ose nuk kanë mësuar më saktë një gjë të vetme: Si fitohet.

Pjesa tjetër është një prognozë e kripur para kohe me triumfin fallso sepse pas 17 tetorit sërish pushtimin do ta ketë ngjyra e gjelbërt.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...