3.8 C
Skopje

Grubi në Gostivar me presidentët e Bechtel dhe Enka (Video)

Sot bashkë me presidentët e dy gjiganteve Bechtel dhe Enka dola në Gostivar për të parë nga afër planin për ndërtimin e autostradës së Korridorit 8, e cila do të lidh Gostivarin me Kërçovën dhe Tetovën me autostradë të plotë, por edhe do të vazhdohet gjerë në Qafë Thanë për të lehtësuar lëvizjen e qytetarëve dhe mallrave.

Ëndërr e madhe, shumë e madhe, po bëhet realitet.

Ndiqeni videon dhe shpërndajeni ëndrrën miq.

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...