3.8 C
Skopje

Grubi: Korridori 8 përfaqëson mundësi të mirë për RMV-në

Zëvendëskryeministri i parë, Grubi ka shpërndarë në rrjetin social Facebook lajmin për takimin të cilin sot e kanë zhvilluar me përfaqësuesit e kompanisë Becchtel për ndërtimin e “Korridorit 8”.
Bashkë me Fatmirin, Bujarin, Kreshnikun, Jetonin dhe Ejupin pritën sot në takim përfaqësuesit e kompanisë Bechtel të cilëve Qeveria ua ka besuar ndërtimin e korridorit 8 dhe 10D, ndërsa me herët mysafirët i takuam bashkë edhe me Kryeministrin Zaev dhe ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Boçvarski.
Korridori 8-të përfaqëson mundësi të mirë për Republikën e Maqedonisë së Veriut nga pikëpamja politike pasi që ai do të bëjë të mundur që vendi të marrë peshë të re gjeopolitike si një urë lidhëse mes vendeve të Ballkanit.
Me përfundimin e ndërtimit të Korridorit 8, do të dëshmojmë se e ardhmja ekonomike që ofron kjo autostradë, si një pejzash i ri që po shfaqet në Ballkan, do të dëshmojmë se historia më e re e Evropës Juglindore do të kalojë përmes Shkupit.

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...