6.8 C
Skopje

Ursula Von der Leyen sot viziton Shqipërinë

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen do të qëndrojë sot për vizitë në Tiranë.

Ajo do të pritet me ceremoni në Pallatin e Brigadave, për të vazhduar me pas takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.
Agjenda e takimeve që ajo do të ketë gjatë ditës:
Ora 08:50 – Ceremonia e mirëseardhjes për Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen (Pallati i Brigadave)
Ora 09:00 – Takim me kryeministrin Edi Rama
Ora 10:50 – Ceremonia e inaugurimit të shkollës dhe kopshtit “Korb Muça”, Qerekë
Ora 11:15 – Konferenca e përbashkët për shtyp mes kryeministrit Rama dhe Von der Leyen.

Presidentja Von der Leyen do të vizitojë edhe Kosovën.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...