6.8 C
Skopje

Ganiu: Kemi punuar shumë në sferën e sportit

Liridon Baftiu nga Forumi Rinor i Alternativës, në Tv 21 në emisionin Clik Plus akuzoi Ganiun se nuk ka punuar në sferen e sportit duke qenë se vet jeni sportist. Pyetja ishte përse nuk keni bërë shumë projekte sportive.

Ganiu iu përgjigj se në çdo vend ku kemi vënduar lopatën së me kryetarin Ali Ahmeti atë edhe e kemi përfunduar. “Kemi investuar 1.5 milion euro në stadiumin e FC Shkupit. Klubi tanimë ka suksese të mëdha, tjetër investim është palestra e mundjes në SHF Liria, ku në të gjithë Ballkanin nuk ka asi palestre sportive, sallë hendbolli kemi për vajza dhe në çdo shkollë kemi rikonstruim të sallave ose salla të reja”, është përgjigjur Ganiu.

Pas kësaj përgjigjeje që mori Liridon Baftiu nuk kishte gjë tjetër për të thënë, kritikuar ose shtuar.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...