0.8 C
Skopje

Bekim Sali i shmanget pyetjes për Tarçullovskin (Video)

Kandidati i Alternativës për kryetar të Çairit, Bekim Sali, që përkrahet nga ASH dhe VMRO-DPMNE, në debatin e sontën të organizuar nga TV21 nuk hapi gojën dhe nuk tha asnjë fjalë të vetme se si ndjehet kur atë e përkrahë partia e kriminelit të luftës të dënuar nga Gjyakata e Hagës për vrasjen makabre të civilëve shqiptarë të Lubotetin, dhe as për lidhjet e shpekuluara të tij dhe partisë së tij me lëvizjet iraniane shiite, të ndaluara nga Bashkësia ndërkombëtare.

Bekim Sali nguroi ti përgjigjet përfaqësuesit të forumit rinor të BDI-së Jetmir Asani se a do ta përkrahin kandidatin e VMRO-DPMNE-së në Butel, i cili një herit është kumbar i Johan Tarçullovskit, kriminel i dënuar nga gjykata e Hangës për krime lufte.

Për më shumë ndiqni deklatat e tij konfuze të dhënë sonte në tv21:

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...