0.8 C
Skopje

Çka nuk bëri Taravari i bëri FR BDI Gostivar

Ne jemi Forumi Rinor i Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar. Jemi sot në fshatin Çajlë ku filluam aksionin për pastrimin dhe riparimin e tereneve sportive në vendbanimet tona.

Siç e pamë në terenin sportiv të shkollës fillore në Çajlë, gjendja e tereneve është e mjerueshme. Gjendja është e tillë gati se në të gjitha hapësirat e gjelbëra në vendbanimet tona, andaj vendosëm që vullnetarisht ne si Rini e BDI të realizojmë aksionin e pastrimit dhe riparimin në të gjitha terenet sportive. Ky aksion do te vazhdoj edhe ne ditet ne vazhdim.

Sa i përket punës sonë mund te shihni edhe vetë, ngjyrosem terenin, vendosem kosha për mbeturina, pastruam terenin si dhe vendosem ndriçim. Me pak punë së bashku mund të arrimë shume.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...