0.8 C
Skopje

Xhafer Tahiri: Mandati i ardhshëm 4 vjeçar do ti dedikohet punësimit të gruas në Vushtrri

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, kandidati për kryetar nga radhët e LDK-së, Xhafer Tahiri ka mbajtur sot tubim me asamblesten Zylfije Rekalija dhe ka bërë të ditur se mandati i ardhshëm 4 vjeçar do ti dedikohet punësimit të gruas në Vushtrri.

Postimi i plotë në Facebook:

Rekaliu Zyli është asambleistja jonë nga Stanoci i Poshtëm, e vjen nga një familje qëndrestare e LDK. Bashkë do të vazhdojmë ndryshimin në Vushtrri.

Mandati i ardhshëm 4 vjeçar do ti dedikohet punësimit të gruas në Vushtrri.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...