9.8 C
Skopje

OEMVP takon koalicionin ASH-AA,prezanton platformën e zhvillimit ekonomik lokal

OEMVP realizoi takimin e parë në kuadër të takimeve tradicionale në prag të zgjedhejve lokale ku prezanton Platformën e Zhvillimit Ekonomik Lokal.

Në këtë takim Kryetari i OEMVP-së z.Nebi Hoxha mirëpriti Kryetarët e Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa gjegjësisht z.Ziadin Sela dhe Z.Afrim Gashi të cilët ishin të shoqëruar edhe nga kandidatët prej rradhëve të tyre për kryetarë komunash.

Nga ana e përfaqësuesve të OEMVP-së u shpalosën mbi 60 masa nga platforma, propozime dhe ide të cilat pushteti lokal në 4 vietet e ardhshme duhet t’i realizon me qëllim të rritjes së ekonomisë dhe bizneseve lokale, kështu duke kontribuar pozitivisht ndaj cilësisë së jetesës së qytetarëve, vetëqëndrueshmërine e institucioneve gjegjësisht komunave, njëherit duke e ndihmuar edhe procesin e decentralizimit.

Pavarësisht situatave dhe rrethanave, OEMVP vazhdon me ngulm t’i kërkojë të drejtat e biznesit për përmirësimin e kushteve, marrë parasyshë se biznesi paraqet shtyllën ekonomike të shoqërisë dhe shtetit tonë.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...