3.8 C
Skopje

Marku shpërthen para ndeshjes, sulmon kundërshtarin

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka shpërthyer në konferencën për shtyp dhe gjatë ‘përballjes’ me kundërshtarin e tij, Maxim Prodan.

Marku do të ndeshet me ukrainasin Prodan të shtunën mbrëma në stadiumin e Tottenham Hotspur në Londër.

Përballja e Markut me Prodan është e vlefshme për titullin IBF International në kategorinë ‘welterweight’.

Sot (e enjte) është mbajtur konferenca për shtyp para meçit dhe ‘face-off’ apo përballja mes dy boksierëve.

Megjithatë, nuk ka shkuar gjithçka mirë në asnjërën pasi boksieri shqiptar ka shpërthyer në të dy rastet.

Marku e ka ofenduar rëndë kundërshtarin e tij si dhe e ka paralajmëruar që do ta mposhtë atë të shtunën.

Boksieri ynë edhe ka tentuar që ta sulmojë atë, ku për një moment i dha një shtyrje të fuqishme, ndërsa vetëm sigurimi arriti ta ndalë. /Telegrafi/

TË FUNDIT

Bilalli pas humbjes në rrethin e parë, hedh akuza për blerje votash

Në emisionin Programi 200 në Alsat M ku të ftuar ishin Teuta Arifi dhe Bilall Kasami, u ashpërsua kandidati i Lëvizjes Besa duke i...

Teuta Arifi në “200: Jostabilitetin e tij politik dhe prapavijat Kasami i ka dëshmuar me kohë

Kandidatja e BDI-së për komunën  e Tetovës në debatin për fushatën zgjedhor në emisionin 200 ka theksuar se ka punuar fort me pushetin për...

Bilall Kasami shfaqet shumë i mllefosur, thekson se ua dëshiron të keqen tetovarëve

Sonte në Alsat M më saktësisht në Programin 200 ishin të pranishëm kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi dhe kryetari i L. BESA, Bilall Kasami. Kasami...

Menduh Thaçi: Koalicioni tregoi rezultat të mirë në këto zgjedhje, mbi 100 mijë vota kundër opozitës

Sonte në revistën debativ “Click Plus” në TV21, i ftuar është kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi. Ai thotë se koalicioni ka treguar rezultat të...

Kasami shuplakë qytetarëve: Çdo i dyti në Tetovë ndërton pa leje

Sonte në Alsat M në programin 200 ku të ftuar ishin Teuta Arifi dhe kandidati për kryetar të Tetovës Bilall Kasami, ky i fundit...