6.8 C
Skopje

FR BDI Gostivar dhe Iniciativa qytetare “Gostivari që dua” pastruan rrugët, bërllogjet ia dërguan Taravarit

Anëtarë të Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim – BDI në Gostivar dhe Iniciativës qytetare “Gostivari që dua”, sot realizuan aksion pastrimi rrugëve të qytetit.

Me qese të mbushura me mbeturina, ata u drejtuan drejt ndërtesës së administratës së komunën së Gostivarit, për të përçuar porosinë që kryetari në ikje Arben Taravari nuk arriti të mbajë të pastër në katër vitet e kaluara qytetin e Gostivarit

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...