9.8 C
Skopje

Momenti kur gazetarët tronditen pas lëkundjes së fortë, bëhen gati të dalin nga studioja në Australi

Disa gazetarë janë lëkundur teksa ndodheshin në një studio televizive duke folur për politikën. Pamjet e publikuara nga BBC tregojnë momentin kur bisedën ua ndërpret lëkundja e fortë e tërmetit.

Gazetarët e ABC, Michael Rowland and Tony Armstrong nisin të shohin njëri-tjetrin në sy pas lëkundjes.

“Është tërmet apo kemi ndonjë defetk,”- pyet njëri prej tyre.

“Nuk e dimë ende,”– dëgjohet një zë nga teknka.

Në këto momente, gazetarët marrin celularët dhe bëhen gati të dalin nga studioja.

Tërmeti me magnitudë 6 gradë të shkallës rihter ka goditur Australinë duke sjellë shembje të ndërtesave dhe kullave. Qindra njerëz janë evakuuar, ndërkohë që nuk raportohet për të lënduar apo viktima.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...