9.8 C
Skopje

Hoxha: Nuk do merremi me të tjerët, qytetarët janë të lodhur nga “ata”

Sekretari general i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha që mes tjerash mbanë edhe pozitën e ministrit të Bujqësisë në “Click Plus”, me Fatmir Aliun ka folur rreth pritshmërive të Besës në zgjedhjet lokale dhe planeve që kjo parti I ka për qytetarët.

Hoxha tha se Lëvizja Besa është parti që këto zgjedhje i ka marrë shumë seriozisht dhe do të garojë me pjesën më të madhe të lidershipit.

Shtoi se nuk do të merren me partitë tjera politike sepse siç tha populli tashmë e din kush janë ata dhe është lodhur prej tyre.

“Nuk do të merremi me partitë tjera, populli i din kush janë, opinion është lodhur prej tyre”, tha mes tjerash Hoxha, i cili u shpreh I bindur se në Tetovë do të fitojë kreu i Besës, Bilall Kasami që për kundërshtarë ka Teuta Arifin nga BDI, Vullnet Murselin nga ASH-AAA dhe Sadi Bexhetin nga PDSH.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...