9.8 C
Skopje

Merko: Sot u regjistrova dhe kreva obligimin qytetar

Edhe kryetari Ramis Merko kreu obligimin e tij si qytetar dhe u regjistrua në regjistrimin e popullsisë në Republikën e Maqedonisë së veriut.

Ky proces është tejet i rëndësishëm për zhvillimin e shtetit dhe garancion për ardhmërinë e tij.

Të gjithë sëbashku të dëshmojmë sjellje me përgjegjësi dhe të kontribuojmë në regjistrimin e popullsisë si përgjegjësi qytetare.

Urime për të gjithë regjistruesit në terren dhe ekipin punues të Entit shtetëror të statistikave.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...