9.8 C
Skopje

Zëri i rinisë në Kërçovë, Migjen Zendeli nga radhët e BDI-së

Migjen Zendeli ka lindur me datë 14 maj 1997. Shkollën fillore e krey në fshatin Garane, në shkollën Millto Gurra, ndërsa të mesmen në gjimnazin Drita në Kërçovë. Studioi për Inxhineri Ndërtimi, pranë Universitetit Shtetëror të Tetovës, studimet i mbaroj me sukses në vitin 2019.

Pas kësaj Migjeni dhe shokët e tij kanë hapur një lokal, që përveç tjerash shërben edhe si klub social dhe kulturor që mbështet evente të ndryshme artistike. Migjeni në këto zgjedhje lokale, kandidon në listën për këshilltar nga Bashkimi Demokratik për Integrim, sepse për Migjenin nuk ka kuptim të dëshiruarit e diçkaje pa angazhimin e madh për të arritur atë.

Si përfaqësues në kuvendin komunal, Migjeni do të ketë përgjegjësi të madhe, atë të të përçuarit të zërit të rinisë së Kërçovës në Komunë.

Vrullin rinor që e karakterizon dhe kapacitet e tij, do i vendosi në shërbim të qytetarëve të Kërçovës, shtëpisë sonë të përbashkët.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...